Share

25GBASE-SR

  • Door de ontwikkeling van 100GBASE-SR4 in 2015 werd het noodzakelijk een nieuwe standaard te ontwikkelen voor een lagere snelheid in de vorm van 25GBASE-SR. Deze is in 2016 formeel vastgelegd als IEEE 802.3by
  • Ontwikkeld voor het aggregeren van vier 25G server-poorten naar één 100G switch-poort
  • De transceiver gebruikt de bekende SFP+ form factor met LC-Duplex connectorinterface, maar dan met 25Gb/s snelheden

 

50GBASE-SR

  • Om naar 200GBASE-SR4 te kunnen groeien verricht momenteel een taskforce binnen IEEE 802.3cd een studie naar de ontwikkeling van een voor lagere snelheden bedoelde 50GBASE-SR-standaard
  • Deze is ontworpen voor het aggregeren van vier 50G server-poorten naar één 200G switch-poort
  • Geplande introductie: 2018
  • Vermoedelijk zal de transceiver gebruik maken van de SFP+ form factor met LC-Duplex als connectorinterface, maar dan met 50 Gb/s als snelheid

 

100GBASE-SR2

  • IEEE 8023.cd doet momenteel ook onderzoek naar 100GBASE-SR2
  • Bedoeling van dit project is om twee 50G server-poorten te kunnen aggregeren naar één 100G switch-poort.
  • Deze Ethernet-versie staat gepland voor 2018 en zal samen met 50GBASE-SR worden gepubliceerd
  • Het ziet er naar uit dat de transceiver de QSFP forma factor zal gebruiken met een MPO connectorinterface. Er zal vermoedelijk sprake zijn van een polariteit die hetzelfde is als SR4 maar waarbij dan alleen de twee buitenste vezels aan iedere zijde van een 120-vezels MPO worden benut

 

200GBASE-SR4

  • IEEE 802.3cd doet momenteel onderzoek naar deze derde Ethernet-snelheid
  • De planning voor publicatie is 2018, samen met 50GBASE-SR en 100GBASE-SR2
  • De configuratie zal vermoedelijk vergelijkbaar zijn met de eerdere Ethernet SR4-devices: QSFP transceivers met 4x 50G MPO-connectorinterface en de bestaande SR4-polariteit

Ab Vingerling, Rosenberger-OSI

Share

Leave a comment